- Trang chủ ›
- So sánh sản phẩm
D-Link DMC-300SC
2,120,000₫
| chỉ số LED |
Năng lượng
100Mbps Tốc độ (đối với cảng xoắn đôi)
Full Duplex / Collision (cho cặp xoắn và sợi cổng)
LINK / ACT (đối với cảng xoắn đôi)
|
| Kích thước | 120 x 88 x 25 mm |
| Công suất đầu vào |
7.5V 1.5A
Qua bên ngoài bộ chuyển đổi điện AC
|
| Nhiệt độ hoạt động | 0 ° - 40 ° C |
| Nhiệt độ lưu trữ | -25 ° - 70 ° C |
| Độ ẩm |
10 ~ 90% không ngưng tụ
|
Serial to Ethernet Media Converter ICS-105A
1,190,130₫
| LED Indicators |
System: Power Fiber Port: Link / Active Serial Port: Serial port mode, RS-232, RS-422 or RS-485 |
| Management |
Web Management PLANET Smart Discovery Utility |
| Virtual COM Utility Platform Supports |
Windows Base Only: Windows XP Windows Server 2003 Windows 7 Windows Server 2008 Windows 8 (Must install latest version of WinPcap) Windows Server 2012 (Must install latest version of WinPcap) |
| Operation Mode |
TCP Server TCP Client UDP Client Virtual COM Telnet Sever Pair Connection-Local(Master) Pair Connection-Pemote(Slave) |
| Dimensions (W x D x H) | 97 x 70 x 26 mm |
| Power Supply | External Power Adaptor 5V DC / 2A max. |
| Weight | 0.2kg |
| Power Consumption | 5.5 watts (max) |
| Mechanical | Metal |
| Environment |
Operating Temperature: 0~50 degrees C Storage Temperature: -10~70 degrees C Operating Humidity: 10%~90% RH Storage Humidity: 5%~90% RH |
| Emissons | FCC Class A, CE Certification |
| Standards |
• IEEE 802.3 10Base-T, • IEEE 802.3u 100Base-FX • EIA / TIA RS-232 / 422 / 485 |
| Regulatory Approval | RoHS |
| Compatible Media Converter Chassis | MC-700 / 1500 / 1500R |
| Note | Reset Button on the rear panel for reset to factory default |

(




